איך מחתלים תינוק בלילה עם חיתולים רב פעמיים?

הורים טריים ועייפים בדרך כלל נוטים להסתבך בכל הקשור להחתלת תינוק בלילה, לכן ריכזנו לכם את כל המידע הדרוש כדי שגם אתם תוכלו להנות מחיתולים רב פעמיים בשעות הלילה בדיוק כמו בשעות היום

בשונה מהחתלה ביום, בלילה תדירות ההחלפות יורדת מאוד. יש הורים שמחליפים חיתול אחד באמצע הלילה ויש כאלו שמשאירים את החיתול עד הבוקר כך שתינוק יכול להיות מחותל גם 12 שעות באותו החיתול. פעמים רבות חיתולי לילה מראים סימני דליפה בשלב כזה או אחר כיוון שהרפידות בתוך החיתול קורסות תחת נטל הנוזלים או שבחירת הרפידות מלכתחילה היתה לא מתאימה, נרחיב על כך בהמשך.

תינוקות קטנטנים נוטים לפעילות מעיים באמצע הלילה ויתכן כי תידרש החלפה של מספר חיתולים בין הנקה להנקה לעומת תינוקות גדולים יותר שיכולים לישון לילה רצוף עם אותו חיתול.

האם לקנות חיתול לילה או שהחיתולים הרגילים שלי מספיקים?

ההגדרה "חיתול לילה" היא שיווקית בלבד. אין הבדל בין מבנה של חיתול איתו משתמשים ביום לבין מבנה של חיתול איתו משתמשים בלילה, ההבדל היחיד הוא ברפידות והבדים שתבחרו להכניס לתוך החיתול.

בלילה אתם בהחלט יכולים להשתמש בכל החיתולים העומדים לרשותכם איתם אתם מחתלים גם ביום, אין צורך ב"חיתול לילה" מיוחד.

החתלת לילה עם חיתולי כיס, האם זה אפשרי?

חיתולי כיס, כשמם כן הם, חיתולים בעלי כיס פנימי אליו משחילים את הרפידות. חיתולי כיס של בייבי קואלה הם רחבים וגמישים כך שתוכלו להכניס לתוכם מספר לא מבוטל של רפידות מסוגי בדים שונים ולהנות מכל העולמות.

איזה רפידות אפשר להכניס לחיתול כיס בלילה?

אנחנו ממליצים להכניס לתוך הרפידות לפחות רפידה אחת או יותר של מיקרופייבר. מיקרופייבר הוא בעל כושר ספיגה גבוה מאוד ו"שותה" במהירות של הנוזלים.

מתחת לרפידת המיקרופייבר אתם יכולים להניח את מערכת רפידות הלילה של בייבי קואלה או כל רפידה או רפידות אחרות העשויות מבדים טבעיים כגון האמפ, במבוק או כותנה. אפשרות נוספת היא פריפולד כותנה של בייבי קואלה מקופל ובתוכו להכניס רפידת מיקרופייבר אקסטרה ספיגה.

השילוב בין בד מיקרופייבר לבדים טבעיים, מעניק ספיגה טובה יותר לשעות ארוכות יותר.

האם פיטד יכול להתאים להתחלה בלילה?

בהחלט. פיטד היא שיטת החתלה מעט שונה. מדובר על חיתול שעשוי כולו מבדים סופגים או נושמים (כמו וינדפרו הנמצא בחלקו החיצוני של הפיטד ולא נותן לנוזלים לצאת החוצה, דומה ברעיון לבד ה-PUL וגם הוא סינתטי). בפיטד תמצאו מערכת רפידות אותה אתם יכולים להתאים לגודל התינוק (ממש כמו מערכת רפידות הלילה של בייבי קואלה). פיטדים נוטים לעלות הרבה יותר מחיתולי כיס או חיתולי הכל באחד AIO, כיוון שהרכיבים מהם עשוי החיתול יקרים מאוד. ישנם פיטדים שאינם מכילים בד וינדפרו השומר על הנוזלים מלצאת ולכן תהיו חייבים לשים מעליו חיתול כיסוי. בגילאים גדולים יותר, פיטד וכיסוי עלולים להיות מעט מסורבלים ואצל תינוקות המתנגדים להחתלה, זה יכול להיות אתגר לא פשוט.

האם אפשר להשתמש בבד פשוט של פלנל להחתלה גם בלילה?

אם אתם מחובבי הקיפולים, אז החתלה עם בדים כמו כותנה או פלנל יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. אפשר לקנות בשילב או חנויות בדים, חתיכות של בד כותנה או פלנל ולקפל אותו ממש כמו פעם ומעליו לסגור כיסוי רב פעמי.

האם כיסוי רב פעמי יכול להתאים להחתלה בלילה?

הכיסויים הרב פעמיים של בייבי קואלה מכילים שתי שכבות של בד PUL ולכן יכולים להיות מושלמים להחתלה בלילה. כיסוי רב פעמי אינו סופג ותפקידו לשמור על הנוזלים בפנים ולא לתת להם לצאת החוצה. תוכלו לעטוף בהם פיטד, קיפול אורגמי של בד שעשיתם או להכניס לתוכם פריפולד מקופל ובתוכו רפידת מיקרופייבר. כיסוי זו היא שיטת החתלה מעולה ללילה ונוחה מאוד כיוון שמגוון האפשרויות בה הוא גדול וכל אחד יכול למצוא את החתלה הנוחה לו.

שמעתי על כיסוי צמר, מה זה?

ישנם אנשים שיעדיפו להשתמש בכיסוי צמר מעל החיתול. הצמר דוחה ואף סופג נוזלים בצורה טובה מאוד. החיסרון הגדול ביותר של רוב כיסוי הצמר היא העובדה שהם דורשים טיפול מיוחד. כדי להכין אותם לפעולה, הם צריכים לעבור טיפול בחומר הנקרה לינולין שאוטם את הצמר. לרוב הצמר יקר יותר למרות שאפשר למצוא גם כיסוי צמר במחירים סבירים.

כיסוי פליז לחיתולים רב פעמיים יכול להיות פתרון טוב יותר?

בניגוד לכיסוי צמר, את כיסוי הפליז, חומר סינתטי, אפשר לזרוק למכונת הכביסה דבר המקל בצורה משמעותית על ההחתלה בבד. כיסוי הפליז מתלבשים מעל כל חיתול ושומרים על הנוזלים שלא יצאו החוצה, אל הבגדים או המיטה. כיסוי פליז זולים בצורה משמעותית לעומת כיסוי צמר ועושים עבודה מעולה!

האם יש הבדל בשגרת הכביסה בין חיתולי יום לחיתולי לילה?

שאלה מצוינת! חשוב שתזכרו כי חיתולי לילה סופגים כמות גדולה מאוד של שתן ולכן חשוב להקפיד על שגרת כביסה הדוקה בחיתולים אלו. אם החיתולים שלכם מתחילים להדיף ריח חזק של שתן או אמוניה, תבדקו ששגרת הכביסה שלכם מספיק טובה, כמות הסבון מספקת והזמן של הכביסה נכון לחיתולים. חיתולים שעברו לילה שלם של פיפי, לא אמורים להדיף ריח שושנים בבוקר, אבל גם לא אמורים להריח כמו שירותים בתחנה המרכזית. לכן, חשוב שתשמרו על שגרת כביסות נכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *