"איכס, צריך לכבס קקי?"

לאנשים יש רתיעה כללית מהפרשות, בעיקר קקי. ביננו, קקי זה לא ההיי של היום והייתי מעדיפה לדלג עליו למשהו יותר נחמד כמו נזלת, פליטה או סתם מריחת בננה על חולצה נקייה שכרגע הוצאתי מהארון, אבל בואו נתמקד רגע בפחד מהקקי

אם הייתי אוספת שקל על כל פעם שאני שומעת את המשפט “איכס, צריך לכבס קקי?”, כאשר שאני מספרת שאני תופרת חיתולים רב פעמיים ומשתמשת בכאלה, הייתי עשירה לפחות כמו כקורח. לאנשים יש רתיעה כללית מהפרשות, בעיקר קקי. ביננו, קקי זה לא ההיי של היום והייתי מעדיפה לדלג עליו למשהו יותר נחמד כמו נזלת, פליטה או סתם מריחת בננה על חולצה נקייה שכרגע הוצאתי מהארון. 

קקי הוא באמת לא הכי כיף וההתעסקות איתו לפעמים מסריחה

קקי הוא באמת לא הכי כיף וההתעסקות איתו לפעמים מסריחה. תלוי באיזה שלב התפתחותי התינוק נמצא.

בשלב הראשוני, קקי יונקים, בשבועות הראשונים לאחר הלידה, כאשר הקקי נראה כמו משחה דביקה בצבע חרדל או כורכום, זה לא כיף. זה בכלל לא כיף אם זה זולג לבגדים הלבנים והיפים ונשאר שם כתם צהוב לנצח (או עד שסבתא באה לעזור בקיפולי כביסה ומגלה את המחדל ומטפלת בו מיד). היתרון בקקי יונקים הוא שלא צריך לשטוף אותו ואפשר לכבס מיד.

ואז מגיע השלב השני שבו התינוק עובר לאכול מוצקים. הקקי מתחיל לקבל ריחות משונים ואתם מתכחשים לעובדה שכלללל זה יצא מילד אחד. כן, ילד אחד יכול לייצר את כלללל זה לבד וברגע.

במקביל מגיח לו הקקי המפורסם “קקי שיניים”, הוא מלווה הרבה פעמים בטוסיק אדום, או שסתם הטוסיק אדום והתירוץ של קקי שיניים נשמע הכי סביר, למרות שלא נראות שיניים באופק, אבל זה תופס ובעיקר מרגיע את הסביבה.

ואז פתאום מגיע “קקי פלופ”, הקקי שייחלתם לו כל הזמן. הוא לא משאיר סימן ומתנקה בקלות, יחי הקקי פלופ.

רגע, רגע, את כל זה התחלתי לכתוב בכלל כי רציתי לספר לכם כמה קקי בכלל לא צריך להפחיד אתכם, אז עזבו שטויות, קקי נמרח, קקי חרדל, קקי מוצקים, קקי שיניים… גם בחיתולים חד פעמיים הילד שלכם יעשה עדיין קקי.

מטורף לחשוב על זה, אבל כן, גם ה”איכס, קקי” הוא אותו איכס קקי בחיתולי חד פעמיים כמו בחיתולי בד רב פעמיים. קקי הוא קקי בכל מקום כך או אחרת תדרשו להיפטר מפצצת הסירחון שהאפרוח המתוק והמקסים שלכם יצר כרגע.

אז בעצם מה ההבדל בין קקי בחד פעמי לקקי בחיתול רב פעמי?

ההבדל הוא אחד, בחיתול חד פעמי כל מה שתצטרכו לעשות הוא לקפל את המפגע ולזרוק אותו לאשפה, או להכניס אותו לעוד שקית ואז להשליך לאשפה.

חיתול רב פעמי יצטרך לעבור שטיפה מהירה תחת זרם מים חזק על ידי שפריצר בידה ומשם יעבור לאיוורור עד שיגיע תורו להתכבס יחד עם כל חבריו שהתברכו בפיפי בלבד.

א-ב-ל, ישנם את חיתולי ה’קקי פלופ’ שינצלו כנראה לגמרי משטיפה, כי הקקי ירד מהם ב… פלופ, הישר לאסלה.

ויש עוד אופציה, עליה בכלל עוד לא דיברנו והיא חיתולים שהניחו בתוכם ליינרים 100% במבוק.

ליינר הוא מלבן בד דקיק כנייר עשויי במבוק שכל מטרתו בחיים היא לחסום בגופו את הקקי איכס.

מניחים את הליינר בחלקו הפנימי  של החיתול (החלק שבא במגע עם הטוסיק) ומחתלים. אם התינוק עשה קקי, ולא משנה מאיזה סוג, הוא נשאר (ברובו הגדול לפחות) על הליינר ומשם עובר ישירות לאשפה.

ברוב הפעמים החיתול ישאר נקי מקקי או אם שאריות קלות שידרשו מעט מאוד, אם בכלל, שטיפה מהירה תחת זרם המים של השפריצר.

אז בפעם הבאה שאתם פוגשים משפחה שמחתלת בחיתולי בד רב פעמיים, אל תרוצו ישר ותכריזו

“איכס, אתם מכבסים קקי?”, לא, אנחנו לא מכסים קקי, אנחנו מכבסים חיתולים. את הקקי אנחנו שוטפים לאסלה.

“אבל זה לא מגעיל אתכם?” לא, זה הילד שלנו, למה שזה יגעיל אותנו?

“כי זה קקי!”, נכון, זה קקי. גם בחיתולים חד פעמיים התינוק שלכם עדיין יעשה קקי והקטע המצחיק הוא, שזה בדיוק אותו הקקי כמו שהוא יעשה בחיתולים רב פעמיים, רק שבמקום לזרוק לפח את כלללל החיתול, אתם יכולים להעיף לאסלה רק את הקקי ולהישאר עם חיתול מהמם שישמש אתכם שוב ושוב ושוב ו… שוב.

ועוד נקודה חשובה, בחיתולים רב פעמיים לא תיתקלו בתופעה שנקראת “קקי גב” כי הגומי של החיתול חזק ועמיד הרבה יותר מחיתולים חד פעמיים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *