איך מחתלים תינוק בלילה עם חיתולים רב פעמיים?

הורים טריים ועייפים בדרך כלל נוטים להסתבך בכל הקשור להחתלת תינוק בלילה, לכן ריכזנו לכם את כל המידע הדרוש כדי שגם אתם תוכלו להנות מחיתולים רב פעמיים בשעות הלילה בדיוק כמו בשעות היום

בשונה מהחתלה ביום, בלילה תדירות ההחלפות יורדת מאוד. יש הורים שמחליפים חיתול אחד באמצע הלילה ויש כאלו שמשאירים את החיתול עד הבוקר כך שתינוק יכול להיות מחותל גם 12 שעות באותו החיתול. פעמים רבות חיתולי לילה מראים סימני דליפה בשלב כזה או אחר כיוון שהרפידות בתוך החיתול קורסות תחת נטל הנוזלים או שבחירת הרפידות מלכתחילה היתה לא מתאימה, נרחיב על כך בהמשך.

תינוקות קטנטנים נוטים לפעילות מעיים באמצע הלילה ויתכן כי תידרש החלפה של מספר חיתולים בין הנקה להנקה לעומת תינוקות גדולים יותר שיכולים לישון לילה רצוף עם אותו חיתול.

תינוק ישן

האם לקנות חיתול לילה או שהחיתולים הרגילים שלי מספיקים?

ההגדרה “חיתול לילה” היא שיווקית בלבד. אין הבדל בין מבנה של חיתול איתו משתמשים ביום לבין מבנה של חיתול איתו משתמשים בלילה, ההבדל היחיד הוא ברפידות והבדים שתבחרו להכניס לתוך החיתול.

בלילה אתם בהחלט יכולים להשתמש בכל החיתולים העומדים לרשותכם איתם אתם מחתלים גם ביום, אין צורך ב”חיתול לילה” מיוחד.

החתלת לילה עם חיתולי כיס, האם זה אפשרי?

חיתולי כיס, כשמם כן הם, חיתולים בעלי כיס פנימי אליו משחילים את הרפידות. חיתולי כיס של בייבי קואלה הם רחבים וגמישים כך שתוכלו להכניס לתוכם מספר לא מבוטל של רפידות מסוגי בדים שונים ולהנות מכל העולמות.

גם החיתולים בגזרת ה-SLIM וגם החיתולים בגזרה הקלאסית מעולים ללילה ואפשר להכניס לתוכם מגוון רפידות לפי הצורך.

איזה רפידות אפשר להכניס לחיתול כיס בלילה?

ישנם לא מעט שילובים מומלצים ללילה, הכל תלוי בגיל התינוק, כמות השתייה שלו בלילה וכדומה.

לתינוקות ניובורן עד גיל 3 חודשים, רפידת במבוק טרי מידה S תעשה את העבודה. אפשר לתגבר אותה במידת הצורך עם רפידת הפלנל שלנו.

אפשרות נוספת בגילאים האלו היא רפידת מיקרופייבר מידה S בתוספת רפידת פלנל או רפידת בוסטר במבוק כותנה אורגנית

תינוקות בגילאי חצי שנה ומעלה, ממליצים בחום רב לשלב 2 רפידות במבוק טרי מידה L ולהוסיף מעל כיסוי פליז.

אם יש לכם פישר על חלל, תוסיפו בוסטר במבוק כותנה אורגנית או רפידת פלנל וזהו! 

השילוב בין בד כמו במבוק טרי או מיקרופייבר שיש להם ספיגה מהירה לבדים טבעיים, מעניק ספיגה טובה יותר לשעות ארוכות יותר.

שלישיית רפידות האמפ

האם אפשר להשתמש בבד פשוט של פלנל להחתלה גם בלילה?

אם אתם מחובבי הקיפולים, אז החתלה עם בדים כמו כותנה או פלנל יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. תפרנו במיוחד רפידות עשויות משלוש שכבות של בד פלנל סופר איכותי ששותה הכל. הוא מסוגל לספוג פי שלוש מהמשקל שלו! 

כיסוי פליז לחיתולים רב פעמיים יכול להיות פתרון טוב יותר? מה זה?

בניגוד לכיסוי צמר שדורש טיפול מיוחד ומסובך, את כיסוי הפליז, אפשר לזרוק למכונת הכביסה דבר המקל בצורה משמעותית על ההחתלה בבד. כיסוי פליז מלבישים מעל כל חיתול. כיסוי הפליז עוזרים לשמור על הנוזלים שלא יצאו החוצה, אל הבגדים או המיטה. כיסוי פליז זולים בצורה משמעותית לעומת כיסוי צמר ועושים עבודה מעולה!

כיסוי פליז מושלמים להחתלת לילה.

האם יש הבדל בשגרת הכביסה בין חיתולי יום לחיתולי לילה?

שאלה מצוינת! חשוב שתזכרו כי חיתולי לילה סופגים כמות גדולה מאוד של שתן ולכן חשוב להקפיד על שגרת כביסה הדוקה בחיתולים אלו. אם החיתולים שלכם מתחילים להדיף ריח חזק של שתן או אמוניה, תבדקו ששגרת הכביסה שלכם מספיק טובה, כמות הסבון מספקת והזמן של הכביסה נכון לחיתולים. חיתולים שעברו לילה שלם של פיפי, לא אמורים להדיף ריח שושנים בבוקר, אבל גם לא אמורים להריח כמו שירותים בתחנה המרכזית. לכן, חשוב שתשמרו על שגרת כביסות נכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.