שאלות ותשובות

חיתולים רב פעמיים, מוכרים גם בשם חיתולי בד, אלו הם חיתולים שניתן לכבס ולעשות בהם שימוש חוזר שוב ושוב. בניגוד לחיתולים חד פעמיים העשויים מחומרים שאינם ניתנים למחזור ואינם מתפרקים בקלות, חיתולים רב פעמיים מתכבסים ומשמשים שוב ושוב וכך מפחיתים בצורה דרסטית את כמות הזבל.

חיתולים רב פעמיים המודרניים קלים לשימוש וידידותיים להורים בדיוק כמו חיתולים חד פעמיים רק שהם אינם נזרקים לאשפה בסיום השימוש. הם עשויים בדים ברמה טכנולוגית גבוהה ששומרים על הנוזלים בתוך החיתול אך מאידך גם נושמים. כדי שחיתולים רב פעמיים יספגו, דרושה רפידה. כיום ישנו מגוון רחב מאוד של סוגי בד ורמות ספיגה שונות המתאימות לזמנים שונים ביום או בלילה.

ברוב החיתולים הרב פעמיים ניתן לכוון את המידה הרצויה. ישנם גם חיתולים רב פעמיים שנמכרים לפי מידה.

קיימים מספר סגנונות החתלה:

חיתולי כיס: חיתול בעל כיס פנימי אליו משחילים את הרפידות הסופגות.

חיתולי כיסוי: חיתול שמניחים בתוכו רפידות ומחליפים את הרפידות הפנימיות לפי הצורך.

חיתול הכל באחד (AIO או All In One): חיתולי אליו תפורה או מחוברת רפידה סופגת.

חיתול AI2 הכל בשניים או חיתול היברידי: חיתול ניתן לחבר אליו רפידה עם טיקטק ולהחליף לפי הצורך (מזכיר את הכיסוי רק אם אפשרות חיבור).

פיטד: חיתול עשוי כולו שכבות של בד סופגות. לרוב צריך מעליו כיסוי.

אורגמי או פלאטס: השיטה הישנה והטובה. מקפלים בדים למגוון של צורות ומעל סוגרים עם כיסוי.

חיתול עם סירה: זהו כיסוי שבתוכו יש סירה עשוי מבד אטום כלשהו. את הסירה ממלאים ברפידה סופגת ומחליפים לפי הצורך. לרוב מגיע במידות.

בחיתולי כיס של בייבי קואלה תוכלו למצוא בד חיצוני בעל שכבת ממברנה מיוחדת שמצד אחד שומרת על הנוזלים בפנים ומהצד השני נושמת (PUL). בתוך החיתולים שלנו תמצאו בדרך כלל בד COOLMAX או בד מיקרופליז, שניהם רכים מאוד ונעימים לעור התינוק.

בד COOLMAX מרגיש מעט יותר "לח" מבד המיקרופליז, הוא דומה לבד של חולצות הספורט המנדפות רק רך מאוד ונעים. תחושת הרטיבות הקלה חשובה כדי לחבר את התינוק לצרכים שלו.

בד מיקרופליז, למרות תחושתו הפליזית, הוא דקיק (מיקרו) ומעניק תחושת יובש (סטיי דריי).

לחיתולי כיס של בייבי קואלה יש כיס פנימי אליו מכניסים את הרפידות הסופגות. אפשר להניח את הרפידות הסופגות גם מחוץ לחיתול.

אחרי כל שימוש, מכבסים גם את הרפידות הסופגות וגם את החיתול כיס.

שיטה זו מאפשרת לכם להתאים בצורה מדויקת יותר את רמת הספיגה לצרכים המשתנים של תינוקכם במידה וצריך להוסיף עוד תגבור של ספיגה.

חיתולי כיס של בייבי קואלה מתאימים מגיל לידה (משקל 2.800 ק"ג) ועד פרידה מהחיתול, אין צורך לקנות מידות נוספות, החיתול גדל עם התינוק באמצעות מערכת הטיקטקים החכמה שלו.

חיתולי כיס: חיתולי הדגל של בייבי קואלה. נתפרים מבדים רכים ונעימים כאשר השכבה החיצונית שומרת על הנוזלים בפנים (PUL) והשכבה הפנימית ישנם בדים המעניקים תחושת יובש "סטיי דריי" וכמובן כיס אליו משחילים את הרפידות הסופגות. חיתולי כיס של בייבי קואלה מתאימים מגיל לידה (משקל 2.800 ק"ג) ועד פרידה מהחיתול, אין צורך לקנות מידות נוספות, החיתול גדל עם התינוק באמצעות מערכת הטיקטקים החכמה שלו.

חיתול כיס ניו בורן: חיתול מושלם שילווה את תינוקכם ממש מרגע הלידה ועד גיל 3 חודשים בערך. מושלם לתינוקות קטנטנים או פגים. חיתול בפיט חתיכי ממש שיושב בול על כל טוסיק, בעיקר כשהוא כל כך קטן.

 1. ידידותי לסביבה: בכל פעם שאתם בוחרים לחתל בחיתולים רב פעמיים של בייבי קואלה, אתם עוזרים לעולם בצמצום זבל שלא מתכלה. תינוק מחותל בחיתולים חד פעמיים, מייצר למעלה מטון של זבל חיתולים במהלך שנותיו הראשונות. מדי שנה נזרקים למטמנות הזבל מיליוני חיתולים חד פעמיים שמהווים 6% מסך הזבל של ישראל. לחיתול חד פעמי יקח לפחות 500 שנה להתכלות, אם בכלל. חיתולים רב פעמיים מסייעים בהפחתת כמויות הזבל על ידי פתרון רב פעמי, נגיש, זול שניתן לשימוש חוזר.
 2. טוב יותר לתינוק שלכם: חיתולי חד פעמיים מכילים כימיקלים מזיקים שעלולים לגרות את עורו העדין של תינוקכם ולגרום בעיות כמו תפרחת חיתולים וכדומה. אחד מהכימיקלים האלו הוא דיאוקסין, תוצר לוואי של הלבנת בדים. דיאוקסין נחשב לאחד מהרעלנים הכי מסרטנים שיש. חיתולים חד פעמיים מכילים גם Tributyl-tin (TBT) שהוא כימיקל ידוע שמזיק וגורם לבעיות אצל בני אדם וחיות.
 3. חוסך לכם כסף: חיתולים רב פעמיים יחסכו למעלה מ-7,000 ₪ לכל ילד! בניגוד לחיתולים חד פעמיים הנזרקים אחרי כל שימוש, חיתולים רב פעמיים ישמשו אתכם שוב ושוב. הם יכולים לעבוד מילד לילד ולהחזיק שנים רבות.
 4. מערכת התאמת מידות חכמה: בזכות מערכת הטיקטקים החכמה שלנו, ניתן לכוון את החיתולים לארבע מידות שונות. החיתולים מתאימים מלידה ועד פרידה מהחיתול. אין צורך להחליף מידות של חיתול.
 5. נקי מכימיקלים: תגידו שלום למשחות ההחתלה. הודות לאיכות הבדים הגבוהה ונטולת הכימיקלים, החיתולים שלנו יסייעו בשמירה על עורו העדין של תינוקכם מפריחות, גירויים, ותופעות נוספות הנגרמות כתוצאה משימוש בחיתולים חד פעמיים ומגבונים חד פעמיים.
 6. טכנולוגיית בדים מתקדמת: אנחנו בבייבי קואלה רוצים לשמור על האוצר הקטן שלכם שירגיש נעים ונוח לאורך כל היום. השכבה הפנימית של החיתול עשויה מבד קליל, נעים ונושם. טכנולוגיית הבד המיוחדת מנדפת את הלחות במהירות מהעור ומעניקה תחושה נעימה. הבד החיצוני – PUL, אטום לנזילות אך מאידך נושם. החיתולים שלנו תפורים מבדים באיכות הכי גבוהה בעלי תו תקן OEKO TEX 100 ועברו בדיקות מעבדה ועומדים בתקנים האמריקאים CPSIAS ותקן CPC לבטיחות ילדים.
 7. שיא הסטייל: על החיתולים שלנו תמצאו הדפסים מרהיבים שמיוצרים במיוחד עבורנו. תוכלו להתאים את הפרינט למצב הרוח או לאירוע, עונות השנה או חג וכמובן לבגד אותו לובשים.

הדבר תלוי במספר גורמים כמו גיל התינוק? ומה תדירות הכביסה אותה אתם מעוניינים לבצע?

חיתולי ניובורן (NB) מומלץ לפחות 12-15 החלפות בכל יום, כלומר, עליכם לקנות 24-36 חיתולים בכדי לעשות כביסה יום כן-יום לא.

מגיל 3 חודשים ואילך, תדירות ההחלפות יורדת ל-8-10 חיתולים ביום כך שכמות של 20-30 חיתולים תספיק בכדי לעשות כביסה פעם ביומיים עד שלושה ימים.

אם בחרתם לקנות חיתול בייבי קואלה שהוא OS המתאים מגיל לידה עד פרידה מחיתולים, מספיקים גם 24 חיתולים בשביל ההתחלה.

כנסו למחשבון החיתולים שלנו ותראו כמה כסף אתם עומדים לחסוך!

חיתול רב פעמי מדוזות בחשכה חיתול רב פעמי מדוזות בחשכה

​חיתול חדש, כמו כל בגד, דורש כביסה ראשונית. כביסה זו נקראת “הכנה” של החיתול. בשביל להכין חיתול כיס/כיסוי/רפידות מיקרופייבר של בייבי קואלה, מומלץ לכבס פעם אחת לפחות.

בדים טבעיים, עשויים מכותנה, האמפ או במבוק מעורב עם כותנה יכולים גם כן לעבור כביסת הכנה אחת לפני שימוש, אך, הספיגה שלהם תשתפר ככל שיעברו יותר ויותר כביסות. הדרך הקלה ביותר היא פשוט להכניס את הרפידות הללו למכונה, לא חשוב עם מה (רק ללא מרכך כמובן) לשלוש או ארבע כביסות לפחות. חשוב לייבש את הרפידות בין הכביסות.

על שגרת כביסות תוכלו ללמוד במאמר איך מנקים חיתולים רב פעמיים או בסרטון.

כאשר אתם עוברים להשתמש בחיתולי בד רב פעמיים, לא מומלץ למרוח משחות החתלה על בסיס וזלין/פטרולאום ולרוב גם אין בכלל צורך בכך.

פטרולאום (וזלין) ותוצריו יכולים לגרום לכתם רציני על החיתול ואף לגרום לחיתול לדחות נוזלים במקום לספוג אותם.

אם בטעות נמרח על החיתול משחה המכילה וזלין, אפשר לנסות להוריד באמצעות טיפה קטנה של סבון כלים על המקום ושיפשוף עדין מאוד של הבד. חשוב לשטוף את החיתול מסבון הכלים לפני שמכניסים אותו למכונת כביסה.

אם בכל זאת אתם צריכים למרוח משחה המבוססת על וזלין, חשוב להניח בין הטוסיק המרוח לחיתול בד ליינר או אפילו חולצה גזורה או חיתול טטרה גזור.

אצלנו באתר תוכלו למצוא משחות החתלה טבעיות המותרת לשימוש עם חיתולי בד ואינה מכילה וזלין או חומרים המזיקים לעורו העדין של התינוק.

​חיתול חדש, כמו כל בגד, דורש כביסה ראשונית. כביסה זו נקראת “הכנה” של החיתול. בשביל להכין חיתול כיס/כיסוי/רפידות מיקרופייבר של בייבי קואלה, מומלץ לכבס פעם אחת לפחות.

בדים טבעיים, עשויים מכותנה, האמפ או במבוק מעורב עם כותנה יכולים גם כן לעבור כביסת הכנה אחת לפני שימוש, אך, הספיגה שלהם תשתפר ככל שיעברו יותר ויותר כביסות. הדרך הקלה ביותר היא פשוט להכניס את הרפידות הללו למכונה, לא חשוב עם מה (רק ללא מרכך כמובן) לשלוש או ארבע כביסות לפחות. חשוב לייבש את הרפידות בין הכביסות.

על שגרת כביסות תוכלו ללמוד במאמר איך מנקים חיתולים רב פעמיים או בסרטון.

 • אחרי שמורידים את החיתול, מומלץ להניח אותו במקום מאוורר, זה יכול להיות סל כביסה פתוח או שקית כביסה עם חורים, העיקר שלא יהיה במקום סגור.
 • לא מומלץ להשאיר את החיתולים בתוך גיגית עם מים, זה עלול לגרום לשגשוג של בקטריות וגם לא בתוך חומץ. החומץ  יהרוס את החיתול ויקצר את חייו.
 • פשוט לתלות את החיתולים במקום מאוורר ולדאוג לכביסות נכונות עם כמות מספקת של סבון.
 • תינוקות יונקים: אם תינוקך יונק בהנקה מלאה, ניתן להשליך את החיתול למכונת הכביסה ללא שטיפה מוקדמת של הקקי.
 • תינוקות שאוכלים תחליפי מזון: מומלץ לשטוף את החיתול לפני הכנסתו למכונה.
 • אם התינוק שלכם התחיל כבר את שלב הטעימות, תאלצו לשטוף את הקקי לשירותים לפני הכנסת החיתול לכביסה.

איך שוטפים קקי?

האמת, בקלות רבה. מחברים לניאגרה שפריצר פשוט של בידה, אפשר לקנות אותו בחנות לחומרי בניין או לבית בכמה עשרות שקלים. שפריצר הינו מצרך מומלץ אשר יקל על חייכם. עוצמת השפריץ חזקה מאוד כך השפריצר מסיר בקלות וללא צורך במגע יד את הקקי (לכל מי שנגעל מההתעסקות היא עורכת מספר שניות בלבד. מוזמנים לקרוא את הפוסט שלנו על “איכס קקי”).

מומלץ לנקות סביב אחרי סיום השטיפה.

הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא שחיתולי בד נחשבים לכביסה מאוד, מאוד, מאוד מלוכלכת. אין צורך להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים כדי לנקות את החיתולים ואין צורך להרתיח אותם, כל מה שצריך היא שגרת כביסה נכונה.

מה היא שגרת כביסה נכונה?

לבצע שטיפה מקדימה של החיתולים במכונה (prewash) ואחר כך כביסה מרכזית ארוכה יותר (main wash) ולבסוף לייבש.

מספר צעדים פשוטים כיצד לכבס את חיתולי הבד שלכם:

 • הסירו מוצקים (קקי): הסירו את הקקי מהחיתול בעזרת שפריצר שהזכרנו לפני כן או אם השתמשתם בליינר של בייבי קואלה, אתם יכולים להשליך את הקקי לפח. אם תינוקכם יונק הנקה מלאה, ניתן להשליך את החיתול למכונת הכביסה ללא ניקוי מקדים של המוצקים.
 • בחרו סבון כביסה טוב: חשוב לבחור סבון כביסה טוב, כזה המכיל בתוכו אינזימים (סבוני כביסה טבעיים לא יצליחו לנקות את החיתול והרפידות בצורה עמוקה וטובה ולכן הם אינם מומלצים לשימוש). אסור להשתמש במרכך כביסה (כתוב במפורש על התווית). המרכך יוצר שיכבה שאוטמת את הבד כך שמטרתו העיקרית- ספיגה- עלולה להיפגע. חשוב שבסבון הכביסה שתבחרו יהיו אנזימים. האנזימים עוזרים לנקות את הלכלוך הקשה.
 • אבקות כמו טייד, אריאל, פרסיל וכדומה יכולות להוות חלופה מצוינת. ישנן הרבה חלופות לסבוני כביסה יוקרתיים בשוק, אבל חשוב לבדוק לפני כן אם הם מספיק אפקטיביים על מנת לנקות טוב וביסודיות את החיתולים שלנו.
 • מרכך מים: שימו לב, לא מדובר במרכך כביסה, אלא מרכך למים הקשים. לפני שמתחילים לכבס חיתולים רב פעמיים, מומלץ לבצע בדיקה ולדעת מה מצב קשיון המים (ניתן לרכוש סטיק בדיקה ביתי). מינרלים הנמצאים במים הקשים, הופכים את סבון הכביסה שלנו פחות אפקטיבי ויכולים להשאיר שאריות של מינרלים על סיבי הבד. תלוי מה רמת קשיות המים, אם היא גבוהה, מומלץ להוסיף לתא הכביסה חצי כוס בורקס או קלגון.
 • שטיפה מקדימה (prewash): כביסה מקדימה חשובה כיוון שהיא מסירה את שאריות הקקי והפיפי כך שהכביסה העיקרית לא נעשית במים מלוכלכים כל כך. חשוב לא לדחוס יותר מדי בגדים וחיתולים למכונה כך שהכבסים יוכלו להתחכך אחד בשני ולנוע בחופשיות. את הכביסה המקדימה יש לעשות עם 60 מ”ל סבון כביסה (ואם יש לך מים קשים במיוחד להוסיף גם מרכך מים דוגמת קלגון).
 • אחרי שהמכונה סיימה את עבודתה, פיתחו אותה ועיברו עם היד כדי לוודא ששום חיתול או רפידה לא נדבקו לדפנות התוף.
 • שטיפה מרכזית: מומלץ שתתבצע במים חמים, אבל לא חמים מדי, ההמלצה שלנו היא סביב ה-40 מעלות בכדי לשמור על החיתולים לאורך שנים ארוכות. אין צורך להרתיח חיתולים, אבקות הכביסה שנקבנו יודעות לעשות את העבודה מצוין. אם שיגרת הכביסות שלכם תקינה, 40 מעלות יספיקו. בשלב זה שימו את כל אבקת הכביסה המומלצת לכביסה מלוכלכת מאוד ומרכך מים במידה וצריך. קבצים עם כמות אבקת הכביסה המומלצת לפי גודל מכונה תוכלו למצוא באתר של קבוצת הפייסבוק “סודות חיתולי הבד”
 • ייבוש: את החיתולים של בייבי קואלה אנו לא ממליצים לייבש במכונת כביסה כיוון שהיא פוגעת בבד החיצוני ומחלישה אותו. החיתולים שלנו עשויים חומרים קלים המתייבשים במהירות גם בימי החורף. את הרפידות ניתן לייבש במייבש כביסה.

צפו בסרטון שלנו איך מכבסים חיתולים רב פעמיים

בעיות אופיניות וכיצד מטפלים בהן?

 • החיתול שלי מסריח: חיתולים שאינם נקיים בצורה יסודית יכולים ליצור בעיית ריח של אמוניה. אם החיתול שלכם סובל מריחות כאלו, סימן שאתם לא מכבסים בשגרה נכונה או עם מעט מדי אבקת כביסה.. לרוב, בעיות מסוג זה נפתרות על ידי חיטוי עמוק (בליצ’ינג) או סטריפינג ואחריו חיטוי עמוק. ריח מסריח מהחיתולים הוא בדרך כלל הסימן לכך שמשהו בשגרת הכביסה שלכם אינו תקין.
 • פריחות: פריחות המלוות בחיתולים מסריחים, בדרך כלל נגרמות מאמוניה או בקטריות בגלל טיפול לא נאות בחיתול. עקבו אחרי הוראות הכביסה שלנו ולימדו לעומק כיצד מטפלים ומנקים בצורה נכונה את חיתולי הבד שלכם. פריחות יכולות גם להיגרם מסיבות שונות ואם הפריחה אינה עוברת חשוב להתייעץ עם רופא עור. ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לפריחות והן אינן קשורות כלל לשגרת הכביסות, לדוגמה, צמיחת שיניים, מזון חומצי מדי, רגישות של עור תינוקכם לסוגי בדים שונים או לאבקת הכביסה וכדומה.
 • נזילות: נזילות שכיחות יותר באחד משני המצבים הבאים: נזילה מהרפידה הסופגת או התאמה לא נכונה של החיתול לתינוק. אחרת הנזילות יכולות להיגרם מכך שהתינוק לוחץ על הרפידה (קורה במיקרופייבר) והנוזלים יוצאים החוצה או שהמיקרופייבר דוחה נוזלים, PUL פגום. עוד על נזילות תוכלו למצוא בכתבה על “הצילו, החיתול שלי נוזל”.
×