שאלות ותשובות

הדבר תלוי במספר גורמים כמו גיל התינוק? ומה תדירות הכביסה אותה אתם מעוניינים לבצע? 

חיתולי ניובורן (NB) מומלץ לפחות 12-15 החלפות בכל יום, כלומר, עליכם לקנות 24-36 חיתולים בכדי לעשות כביסה יום כן-יום לא.

מגיל 3 חודשים ואילך, תדירות ההחלפות יורדת ל-8-10 חיתולים ביום כך שכמות של 20-30 חיתולים תספיק בכדי לעשות כביסה פעם ביומיים עד שלושה ימים.

אם בחרתם לקנות חיתול בייבי קואלה שהוא OS המתאים מגיל לידה עד פרידה מחיתולים, מספיקים גם 24 חיתולים בשביל ההתחלה.

כנסו למחשבון החיתולים שלנו ותראו כמה כסף אתם עומדים לחסוך!

​חיתול חדש, כמו כל בגד, דורש כביסה ראשונית. כביסה זו נקראת “הכנה” של החיתול. בשביל להכין חיתול כיס/כיסוי/רפידות מיקרופייבר של בייבי קואלה, מומלץ לכבס פעם אחת לפחות.

בדים טבעיים, עשויים מכותנה, האמפ או במבוק מעורב עם כותנה יכולים גם כן לעבור כביסת הכנה אחת לפני שימוש, אך, הספיגה שלהם תשתפר ככל שיעברו יותר ויותר כביסות. הדרך הקלה ביותר היא פשוט להכניס את הרפידות הללו למכונה, לא חשוב עם מה (רק ללא מרכך כמובן) לשלוש או ארבע כביסות לפחות. חשוב לייבש את הרפידות בין הכביסות.

על שגרת כביסות תוכלו ללמוד במאמר איך מנקים חיתולים רב פעמיים או בסרטון.

כאשר אתם עוברים להשתמש בחיתולי בד רב פעמיים, לא מומלץ למרוח משחות החתלה על בסיס וזלין/פטרולאום ולרוב גם אין בכלל צורך בכך.

פטרולאום (וזלין) ותוצריו יכולים לגרום לכתם רציני על החיתול ואף לגרום לחיתול לדחות נוזלים במקום לספוג אותם.

אם בטעות נמרח על החיתול משחה המכילה וזלין, אפשר לנסות להוריד באמצעות טיפה קטנה של סבון כלים על המקום ושיפשוף עדין מאוד של הבד. חשוב לשטוף את החיתול מסבון הכלים לפני שמכניסים אותו למכונת כביסה.

אם בכל זאת אתם צריכים למרוח משחה המבוססת על וזלין, חשוב להניח בין הטוסיק המרוח לחיתול בד ליינר או אפילו חולצה גזורה או חיתול טטרה גזור.

אצלנו באתר תוכלו למצוא משחות החתלה טבעיות המותרת לשימוש עם חיתולי בד ואינה מכילה וזלין או חומרים המזיקים לעורו העדין של התינוק.

אחרי שמורידים את החיתול, מומלץ להניח אותו במקום מאוורר, זה יכול להיות סל כביסה פתוח או שקית כביסה עם חורים, העיקר שלא יהיה במקום סגור.

לא מומלץ להשאיר את החיתולים בתוך גיגית עם מים, זה עלול לגרום לשגשוג של בקטריות וגם לא בתוך חומץ. החומץ  יהרוס את החיתול ויקצר את חייו.

פשוט לתלות את החיתולים במקום מאוורר ולדאוג לכביסות נכונות עם כמות מספקת של סבון.

תינוקות יונקים: אם תינוקך יונק בהנקה מלאה, ניתן להשליך את החיתול למכונת הכביסה ללא שטיפה מוקדמת של הקקי. 

תינוקות שאוכלים תחליפי מזון: מומלץ לשטוף את החיתול לפני הכנסתו למכונה.

אם התינוק שלכם התחיל כבר את שלב הטעימות, תאלצו לשטוף את הקקי לשירותים לפני הכנסת החיתול לכביסה. 

איך שוטפים קקי?

האמת, בקלות רבה. מחברים לניאגרה שפריצר פשוט של בידה, אפשר לקנות אותו בחנות לחומרי בניין או לבית בכמה עשרות שקלים. שפריצר הינו מצרך מומלץ אשר יקל על חייכם. עוצמת השפריץ חזקה מאוד כך השפריצר מסיר בקלות וללא צורך במגע יד את הקקי (לכל מי שנגעל מההתעסקות היא עורכת מספר שניות בלבד. מוזמנים לקרוא את הפוסט שלנו על “איכס קקי”).

מומלץ לנקות סביב אחרי סיום השטיפה.

הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא שחיתולי בד נחשבים לכביסה מאוד, מאוד, מאוד מלוכלכת. אין צורך להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים כדי לנקות את החיתולים ואין צורך להרתיח אותם, כל מה שצריך היא שגרת כביסה נכונה.

מה היא שגרת כביסה נכונה?

לבצע שטיפה מקדימה של החיתולים במכונה (prewash) ואחר כך כביסה מרכזית ארוכה יותר (main wash) ולבסוף לייבש.

מספר צעדים פשוטים כיצד לכבס את חיתולי הבד שלכם:

הסירו מוצקים (קקי): הסירו את הקקי מהחיתול בעזרת שפריצר שהזכרנו לפני כן או אם השתמשתם בליינר של בייבי קואלה, אתם יכולים להשליך את הקקי לפח. אם תינוקכם יונק הנקה מלאה, ניתן להשליך את החיתול למכונת הכביסה ללא ניקוי מקדים של המוצקים.
בחרו סבון כביסה טוב: חשוב לבחור סבון כביסה טוב, כזה המכיל בתוכו אינזימים (סבוני כביסה טבעיים לא יצליחו לנקות את החיתול והרפידות בצורה עמוקה וטובה ולכן הם אינם מומלצים לשימוש). אסור להשתמש במרכך כביסה (כתוב במפורש על התווית). המרכך יוצר שיכבה שאוטמת את הבד כך שמטרתו העיקרית- ספיגה- עלולה להיפגע.

חשוב שבסבון הכביסה שתבחרו יהיו אנזימים. האנזימים עוזרים לנקות את הלכלוך הקשה.

אבקות כמו טייד, אריאל, פרסיל וכדומה יכולות להוות חלופה מצוינת.

ישנן הרבה חלופות לסבוני כביסה יוקרתיים בשוק, אבל חשוב לבדוק לפני כן אם הם מספיק אפקטיביים על מנת לנקות טוב וביסודיות את החיתולים שלנו.

מרכך מים: שימו לב, לא מדובר במרכך כביסה, אלא מרכך למים הקשים. לפני שמתחילים לכבס חיתולים רב פעמיים, מומלץ לבצע בדיקה ולדעת מה מצב קשיון המים (ניתן לרכוש סטיק בדיקה ביתי). מינרלים הנמצאים במים הקשים, הופכים את סבון הכביסה שלנו פחות אפקטיבי ויכולים להשאיר שאריות של מינרלים על סיבי הבד. תלוי מה רמת קשיות המים, אם היא גבוהה, מומלץ להוסיף לתא הכביסה חצי כוס בורקס או קלגון.

שטיפה מקדימה (prewash): כביסה מקדימה חשובה כיוון שהיא מסירה את שאריות הקקי והפיפי כך שהכביסה העיקרית לא נעשית במים מלוכלכים כל כך.

חשוב לא לדחוס יותר מדי בגדים וחיתולים למכונה כך שהכבסים יוכלו להתחכך אחד בשני ולנוע בחופשיות.

את הכביסה המקדימה יש לעשות עם 60 מ”ל סבון כביסה (ואם יש לך מים קשים במיוחד להוסיף גם מרכך מים דוגמת קלגון).

אחרי שהמכונה סיימה את עבודתה, פיתחו אותה ועיברו עם היד כדי לוודא ששום חיתול או רפידה לא נדבקו לדפנות התוף.

שטיפה מרכזית: מומלץ שתתבצע במים חמים, אבל לא חמים מדי, ההמלצה שלנו היא סביב ה-40 מעלות בכדי לשמור על החיתולים לאורך שנים ארוכות.

אין צורך להרתיח חיתולים, אבקות הכביסה שנקבנו יודעות לעשות את העבודה מצוין.

אם שיגרת הכביסות שלכם תקינה, 40 מעלות יספיקו.

בשלב זה שימו את כל אבקת הכביסה המומלצת לכביסה מלוכלכת מאוד ומרכך מים במידה וצריך.

קבצים עם כמות אבקת הכביסה המומלצת לפי גודל מכונה תוכלו למצוא באתר של קבוצת הפייסבוק “סודות חיתולי הבד”

ייבוש: את החיתולים של בייבי קואלה אנו לא ממליצים לייבש במכונת כביסה כיוון שהיא פוגעת בבד החיצוני ומחלישה אותו. החיתולים שלנו עשויים חומרים קלים המתייבשים במהירות גם בימי החורף. את הרפידות ניתן לייבש במייבש כביסה.

צפו בסרטון שלנו איך מכבסים חיתולים רב פעמיים

  • החיתול שלי מסריח: חיתולים שאינם נקיים בצורה יסודית יכולים ליצור בעיית ריח של אמוניה. אם החיתול שלכם סובל מריחות כאלו, סימן שאתם לא מכבסים בשגרה נכונה או עם מעט מדי אבקת כביסה.. לרוב, בעיות מסוג זה נפתרות על ידי חיטוי עמוק (בליצ’ינג) או סטריפינג ואחריו חיטוי עמוק. ריח מסריח מהחיתולים הוא בדרך כלל הסימן לכך שמשהו בשגרת הכביסה שלכם אינו תקין.
  • פריחות: פריחות המלוות בחיתולים מסריחים, בדרך כלל נגרמות מאמוניה או בקטריות בגלל טיפול לא נאות בחיתול. עקבו אחרי הוראות הכביסה שלנו ולימדו לעומק כיצד מטפלים ומנקים בצורה נכונה את חיתולי הבד שלכם. פריחות יכולות גם להיגרם מסיבות שונות ואם הפריחה אינה עוברת חשוב להתייעץ עם רופא עור. ישנן סיבות נוספות שיכולות לגרום לפריחות והן אינן קשורות כלל לשגרת הכביסות, לדוגמה, צמיחת שיניים, מזון חומצי מדי, רגישות של עור תינוקכם לסוגי בדים שונים או לאבקת הכביסה וכדומה.
  • נזילות: נזילות שכיחות יותר באחד משני המצבים הבאים: נזילה מהרפידה הסופגת או התאמה לא נכונה של החיתול לתינוק. אחרת הנזילות יכולות להיגרם מכך שהתינוק לוחץ על הרפידה (קורה במיקרופייבר) והנוזלים יוצאים החוצה או שהמיקרופייבר דוחה נוזלים, PUL פגום. עוד על נזילות תוכלו למצוא בכתבה על “הצילו, החיתול שלי נוזל”.