1. ראשי
  2. קואלה בלוג
  3. תחתוני מחזור – איך זה עובד?

תחתוני מחזור – איך זה עובד?

תחתוני מחזור פלוקס flux high waist

איך תחתוני מחזור עובדים? איך הם סופגים? כמה תחתוני מחזור באמת סופגים? איך תדעי איזה תחתוני מחזור לבחור? וכיצד לנקות אותם בשלושה צעדים קלים ופשוטים. הכנו לך מדריך מקיף, כל מה שאת צריכה לדעת על תחתוני מחזור

מה זה תחתוני מחזור?

תחתוני מחזור או תחתוני וסת נועדו ללבישה בזמן הופעת הוסת כתחליף להיגיינה נשית חד פעמית כמו פדים חד פעמיים וטמפונים. ישנן נשים שמשתמשות בתחתוני המחזור כהגנה מפני הפרשות וגם כתחתונים מגנים במקרים של דליפות שתן קלות ואף בינונית.

תחתוני המחזור נראים ומרגישים ממש כמו תחתונים רגילים וזהו החידוש הגדול! הם לא מרגישים מגושמים ועבים למרות שהם מכילים מספר שכבות בד סופגות ומגינות.

איך תחתוני מחזור עובדים?

במקום להשתמש במגני תחתון או תחבושות חד פעמיות, משתמשים בתחתונים שנראים כלפי חוץ רגילים לחלוטין, אבל באזור הספיגה תפורות מספר שכבות של בד אולטרה סופג ובחלק החיצוני, בד אשר מגן מפני נזילות.

בסיום השימוש ניתן לשטוף את התחתונים במים קרים ולכבס במכונת כביסה ואחרי הייבוש הם יהיו מוכנים לשימוש נוסף.

כמה תחתוני מחזור באמת סופגים?

  • תוכלי למצוא תחתונים שסופגים ספיגה קלה, הם יהיו המקבילה של תחתונית. בדרך כלל אלו תחתונים קלילים מאוד בעלי כושר ספיגה של שני טמפונים, כלומר 15 מ”ל נוזל או בצורה מוחשית יותר – 1 כף נוזל.
  • תחתונים בעלי כושר ספיגה בינוני מתאימים לזרימה הקלה/בינונית-קלה של המחזור וסופגים כמו שלושה טמפונים, קצת יותר מ-15 מ”ל או בצורה מוחשית כ-1.5 כפות נוזלים.
  • תחתונים בעלי ספיגה כבדה מתאימים לימים הראשונים של המחזור ולזרימה החזקה. הם מעולים כתחתוני לילה לספיגה של שעות ארוכות ללא החלפה. מעולים גם כתחתונים למי שסובלת מדליפת שתן. כושר הספיגה שלהם הוא כמו 4 טמפונים ונע בין 25-30 מ”ל או 2 כפות נוזלים.
  • תחתוני מחזור בעלי כושר ספיגה סופר כבדה, מצוינים לבעלות מחזור כבד מאוד, לדימום לאחר לידה, לדליפות שתן וכתחתוני לילה. הם סופגים כמו 5 טמפונים, כ-30 מ”ל נוזל ואף יותר.

how period underwear work

למה לעבור לתחתוני מחזור?

מעבר לנוחות חסר הפשרות ולעובדה שעם תחתוני מחזור את פשוט לא מרגישה במחזור, הם החלופה האידיאלית לכל ההיגיינה החד פעמית המזהמת.
מעבר לתחתוני מחזור הוא לא רק שיקול אקולוגי, אלא גם שיקול כלכלי. זו רכישה שמבצעים פעם אחת וזהו, לא תתקעי יותר באמצע הלילה בלי טמפונים או תחבושות.

האם תחתוני מחזור באמת עובדים?

כן! הם עובדים מעולה, תסתכלי סביבך ולא תאמיני כמה נשים ונערות כבר עשו את הבחירה ועברו לתחתוני מחזור רב פעמיים.

תחתוני מחזור הם התחליף החדש והמרענן לתחבושות, טמפונים, פדים וכל אביזר היגיינה נשית חד פעמי שאת מכירה. הם קלים לשימוש וניקוי ויהפכו את המחזור שלך לעוד יום רגיל לגמרי.

האם אפשר ללבוש תחתוני מחזור יום שלם?

תלוי ביכולת הספיגה של התחתונים ובזמן שלך במחזור. עקרונית, ניתן ללבוש תחתוני מחזור כל היום בזמן הזרימה הקלה ואפילו בזמן הזרימה הבינונית.

אם את חדשה בתחתוני מחזור ועד היום השתמשת במוצרי היגיינה חד פעמיים, מומלץ לעקוב אחרי הזרימה, להכיר את גופך טוב יותר וכך תדעי לבחור את דרגת הספיגה של התחתונים שלך לרמת הדימום.

בימים הכבדים מומלץ להחזיק בתיק זוג תחתונים נוספים למקרה והדימום חזק מאוד.

בימי הזרימה הקלים לא תהיה לך שום בעיה להסתובב עם זוג תחתוני מחזור יום שלם.

איך אני אדע איזה תחתוני מחזור לבחור?

לתחתוני המחזור יש קשת רחבה של מידות, החל ממידה XXS ועד מידה 2XL, גזרות שונות של תחתונים כמו בקיני, היפסטר, גזרה גבוהה, בריף ואפילו חוטיני. תוכלי למצוא ארבע דרגות ספיגה שונות החל מספיגה קלה מאוד מאוד ועד ספיגה אולטרה כבדה.

כמה זוגות תחתוני מחזור צריך?

אם את מתחילה בעולם תחתוני המחזור, מומלץ שתתחיל להתנסות בימי המחזור הקלים שלך ולא לקפוץ ישר לשימוש במחזור הכי כבד.

מומלץ לקנות לפחות זוג תחתונים אחד לכל יום זרימה בינונית או קלה.

לדוגמה: אם המחזור שלך אורכו חמישה ימים, מומלץ לקנות 2-3 תחתונים לספיגה כבדה או כבדה סופר תלוי ברמת הדימום שלך ועוד 3-4 זוגות תחתונים עם ספיגה בינונית עד קלה, בהתאם לרמת הזרימה שלך.

סך הכל 5-7 זוגות תחתוני מחזור, בהתאם כמובן לכמות ימי הדימום שלך ועוצמתם המשתנה.

מי שסובלת מדימום כבד גם בלילה, מומלץ לשקול קנייה של זוג אחד או שניים יעודים ללילה.

איך מנקים תחתוני מחזור?

שלושה שלבים פשוטים:
1. בסיום כל יום מומלץ, לשטוף את התחתונים במים קרים. כן, זה הדם שלך. בסיום השטיפה התחתונים לא נקיים בכלל, את יכולה בינתיים לתלות אותם לייבוש עד הכביסה. התחתונים בצבע שחור, אף אחד לא יראה כתמי דם ואין להם ריחות אם תעקבי אחרי הוראות הכביסה. בוודאות!

2. כביסה מקדימה לכל תחתוני המחזור שלך עם 60 מ”ל אבקת כביסה (לא נוזל כביסה) בעלת אינזימים ודטרגנטים.

3. כביסה עיקרית: את בוחרת תכנית כביסת כותנה ארוכה, 40 מעלות עם סחיטה מקסימלית. לתחתונים את יכולה להוסיף כביסה של הבית. לא להוסיף מרכך/חומץ. בסיום לתלות במקום מוצל וקריר.

לקניית תחתוני מחזור

פוסטים נוספים