תחתוני מחזור איך זה עובד?

תחתוני מחזור פלוקס flux high waist

איך תחתוני מחזור עובדים? איך הם סופגים? כמה תחתוני מחזור באמת סופגים? איך תדעי איזה תחתוני מחזור לבחור? וכיצד לכבס אותם בשלושה צעדים קלים ופשוטים. הכנו לך מדריך מקיף, כל מה שאת צריכה לדעת על תחתוני מחזור

מה זה תחתוני מחזור?

תחתוני מחזור או תחתוני וסת נועדו לשימוש בזמן הופעת הוסת כתחליף להיגיינה נשית חד פעמית כמו פדים חד פעמיים וטמפונים. ישנן נשים שמשתמשות בתחתוני המחזור כהגנה מפני הפרשות וגם כתחתונים מגנים במקרים של דליפות שתן קלות ואף בינונית.

תחתוני המחזור נראים ומרגישים ממש כמו תחתונים רגילים לכל דבר וזהו החידוש הגדול! הם לא מרגישים מגושמים ועבים למרות שהם מכילים מספר שכבות בד סופגות ומגינות.

איך תחתוני מחזור עובדים?

במקום להשתמש בתחתוניות או תחבושות חד פעמיות, משתמשים בתחתונים שנראים כלפי חוץ רגילים לחלוטין, אבל באזור הספיגה תפורות מספר שכבות של בד אולטרה סופג ובחלק החיצוני, בד אשר מגן מפני נזילות.

בסיום השימוש ניתן לשטוף את התחתונים במים קרים, לכבס במכונת כביסה ואחרי הייבוש הם יהיו מוכנים לשימוש נוסף (נרחיב בהמשך כיצד לכבס תחתוני מחזור בצורה נכונה)

כמה תחתוני מחזור באמת סופגים?

  • תוכלי למצוא תחתונים בעלי כושר ספיגה קל. בדרך כלל אלו תחתונים קלילים מאוד בעלי כושר ספיגה של שני טמפונים, כלומר 15 מ"ל נוזל או בצורה מוחשית יותר – 1 כף נוזל.
  • תחתונים בעלי כושר ספיגה בינוני מתאימים לימי בהם הזרימה היא ברמה בינונית פלוס וסופגים כמו שלושה טמפונים, קצת יותר מ-15 מ"ל או בצורה מוחשית כ-1.5 כפות נוזל.
  • תחתונים בעלי כושר ספיגה כבד מתאימים לימים הראשונים של המחזור ולזרימה החזקה. הם מעולים כתחתוני לילה לספיגה של שעות ארוכות ללא החלפה. מושלמים גם כתחתונים לנשים עם דליפת שתן. כושר הספיגה שלהם הוא כמו 4 טמפונים ונע בין 25-30 מ"ל או 2 כפות נוזלים.
  • תחתוני מחזור בעלי כושר ספיגה סופר כבדה, מצוינים לבעלות מחזור כבד מאוד, לדימום לאחר לידה, לדליפות שתן וכתחתוני לילה. הם סופגים כמו 5 טמפונים, כ-30 מ"ל נוזל ואף יותר.

how period underwear work

למה לעבור לתחתוני מחזור?

מעבר לנוחות חסר הפשרות ולעובדה שעם תחתוני מחזור את פשוט לא מרגישה במחזור, הם החלופה האידיאלית לכל מוצרי ההיגיינה החד פעמית המזהמת.
מעבר לתחתוני מחזור הוא לא רק שיקול אקולוגי, אלא גם שיקול כלכלי. זו רכישה שמבצעים פעם אחת וזהו, לא תתקעי יותר באמצע הלילה בלי טמפונים או תחבושות.

האם תחתוני מחזור באמת עובדים?

כן! הם עובדים מעולה, תסתכלי סביבך ולא תאמיני כמה נשים ונערות כבר עשו את הבחירה ועברו לתחתוני מחזור רב פעמיים.

תחתוני מחזור הם התחליף החדש והמרענן לתחבושות, טמפונים, פדים וכל אביזר היגיינה נשית חד פעמי שאת מכירה. הם קלים לשימוש וניקוי ויהפכו את המחזור שלך לעוד יום רגיל לגמרי.

האם אפשר ללבוש תחתוני מחזור יום שלם?

תלוי ביכולת הספיגה של התחתונים ובזמן שלך במחזור. עקרונית, ניתן ללבוש תחתוני מחזור כל היום בזמן הזרימה הקלה ואפילו בזמן הזרימה הבינונית.

אם את חדשה בתחתוני מחזור ועד היום השתמשת במוצרי היגיינה חד פעמיים, מומלץ לעקוב אחרי הזרימה, להכיר את גופך טוב יותר וכך תדעי לבחור את דרגת הספיגה של התחתונים שלך לרמת הדימום.

בימים הכבדים מומלץ להחזיק בתיק זוג תחתונים נוספים למקרה והדימום חזק מאוד.

בימי הזרימה הקלים לא תהיה לך שום בעיה להסתובב עם זוג תחתוני מחזור יום שלם.

מומלץ תמיד להחזיק בתיק זוג תחתוני מחזור נוספים להחלפה לכל מקרה. ישנם חודשים בהם המחזור חזק יותר. בקניית 2 זוגות של תחתוני מחזור אצלנו באתר תקבלי מתנה תיק מיוחד בו תוכלי לשמור תחתונים מלוכלכים.

איך אני אדע איזה תחתוני מחזור לבחור?

לתחתוני המחזור יש קשת רחבה של מידות, החל ממידה XXXS ועד מידה 4XL, גזרות שונות של תחתונים כמו בקיני, היפסטר, גזרה גבוהה, בריף ואפילו חוטיני. תוכלי למצוא ארבע דרגות ספיגה שונות החל מספיגה קלה מאוד מאוד ועד ספיגה אולטרה כבדה.

כמה זוגות תחתוני מחזור צריך?

אם את מתחילה בעולם תחתוני המחזור, מומלץ שתתחיל להתנסות בימי המחזור הקלים שלך ולא לקפוץ ישר לשימוש במחזור הכי כבד.

מומלץ לקנות לפחות זוג תחתונים אחד לכל יום זרימה בינונית או קלה.

לדוגמה: אם המחזור שלך אורכו חמישה ימים, מומלץ לקנות 2-3 תחתונים לספיגה כבדה או כבדה סופר תלוי ברמת הדימום שלך ועוד 3-4 זוגות תחתונים עם ספיגה בינונית עד קלה, בהתאם לרמת הזרימה שלך.

סך הכל 5-7 זוגות תחתוני מחזור, בהתאם כמובן לכמות ימי הדימום שלך ועוצמתם המשתנה.

מי שסובלת מדימום כבד גם בלילה, מומלץ לשקול קנייה של זוג אחד או שניים יעודים ללילה.

איך לכבס תחתוני מחזור?

שלושה שלבים פשוטים:
1. בסיום כל יום מומלץ, לשטוף את התחתונים במים קרים לסחוט אותם עד שהמים יוצאים צלולים.

אם את נרתעת ממגע עם תחתוני מחזור מלוכלכים, הכל בסדר. תלי את תחתוני המחזור לאוורור (לא לסגור בשקית ולא להשרות במדלי עם מים) התחתונים בצבע שחור, אף אחד לא יראה כתמי דם ואין להם ריחות אם תעקבי אחרי הוראות הכביסה. בוודאות!

בסיום המחזור הכניסי את כל התחתונים לכביסה מקדימה עם 60 מ"ל אבקת כביסה (לא נוזל כביסה) בעלת אינזימים ודטרגנטים.

בסיום השטיפה התחתונים לא נקיים בכלל, את יכולה בינתיים לתלות אותם לייבוש עד הכביסה.

2. כביסה עיקרית: בחרי תכנית כביסת כותנה ארוכה, 40 מעלות עם סחיטה מקסימלית. אפשר לכבס את התחתונים יחד עם הכביסה של הבית. לא להוסיף מרכך/חומץ.

3. בסיום לתלות במקום מוצל וקריר, לא לייבש במייבש כביסה.

למה לכבס פעמיים את התחתונים?

תחתוני מחזור רב פעמיים מורכבים משכבות של בדים סופגים, על מנת לוודא שכל השכבות, גם הפנימיות, אכן נקיות, צריך לכבס את התחתונים בשתי רמות כביסה.

  1. לכבס בכביסה מקדימה, כביסה קצרה מאוד (אורכה כ-30 דקות בממוצע) תפקידה להסיר את הלכלוך הראשוני. חשוב לא לדלג על שלב זה כדי לקבל תוצאות נקיות באמת.
  2. לכבס את התחתונים בתוכנית כביסה עיקרית, מומלץ תוכנית כותנה ארוכה כדי לוודא שכל שכבות הבד כובסו לעומק ובצורה מושלמת.

לקניית תחתוני מחזור

פוסטים נוספים