מה זה בד PUL?​

רבים שואלים מה הוא הבד החיצוני של החיתול? ממה הוא מורכב ואיך הוא שומר על הנוזלים שלא יצאו החוצה? אספנו לכם את כל התשובות לכל השאלות מה זה בד PUL?

מהו בד PUL?

בד PUL הוא בד שעליו יש למינציה. ראשי התיבות של PUL הם: Polyurethane Laminate למינציה פוליאוריתני. לפעמים תמצאו אותו רק כמילה בודדת כמו "פול". PUL הוא בד מיוחד שחסין מפני מים כך שהוא אידיאלי לחלק החיצוני של חיתולים ושל ווטבגים (wet bag – תיק לחיתולים מלוכלכים). מאידך, בד ה-PUL, בניגוד לשקית ניילון לדוגמה, הוא בד נושם וכך מנדף חום ולחות ומעניק לתינוקכם תחושה נעימה ונינוחה. כל בדי ה-PUL בהם אנו משתמשים בבייבי קואלה חיתולים רב פעמיים, מיוצרים בארצות הברית.

TPU ובד PUL ידידותי לסביבה:

תהליך ייצור בד ה-PUL מתחיל בבד פוליאסטר אינטרלוק שמתחבר עם TPU (טרמופוליאסטיק פוליאוריתן), זהו בעצם פלסטיק דקיק מאוד בעל כושר מתיחה. שני החלקים הללו יחד מתחברים לבד אחד באמצעות שילוב של חום, לחץ והדבקה. בעבר נהגו להשתמש בחומרים על בסיס דבקים שהזיקו לאיכות הסביבה או לעובדים אשר הכינו את הבד. היום השיטות השתכללו ותהליך ייצור הבד אינו מזיק ונחשב ידידותי לסביבה.

בדי ה-PUL בהם אנו משתמשים בחיתולי בייבי קואלה עשויים 73% פוליאסטר ו-27% פוליאוריתן.

יתרונותיו של PUL

הדבר החשוב ביותר בבד PUL הוא העמידות למים מכיוון אחד  ומהכיוון השני הבד נושם. כשאנחנו אומרים "נושם", אין הכוונה לכך שאם תשימו את הבד על הפה תצליחו לנשום דרכו, אלא היכולת של הבד לשחרר חום ואדי מים דרכו ובכך לשמור על טמפרטורה נוחה ויובש בתוך החיתול.

את ה-PUL שלנו בחרנו גם בשל גמישותו וזאת  כדי ליצור את ההתאמה המושלמת עבור תינוקכם ואת הנוחות המירבית במהלך החתלה. הבד רך ונעים למגע.