מה זה בד PUL?

רבים שואלים מה הוא הבד החיצוני של החיתול? ממה הוא מורכב ואיך הוא שומר על הנוזלים שלא יצאו החוצה? אספנו לכם את כל התשובות לכל השאלות מה זה בד PUL?

מהו בד PUL?

בד PUL הוא בד שעליו מודבקת שכבת למינציה מיוחדת. ראשי התיבות של PUL הם: Polyurethane Laminate למינציה פוליאוריתני. לפעמים תמצאו אותו רק כמילה בודדת כמו "פול". PUL הוא בד מיוחד, חסין מפני מים כך שהוא אידיאלי לחלק החיצוני של חיתולים ושל ווטבגים (wet bag – תיק לחיתולים מלוכלכים) או משטחי החתלה. מאידך, בד ה-PUL, בניגוד לשקית ניילון לדוגמה, הוא בד נושם וכך מנדף חום ולחות ומעניק לתינוקכם תחושה נעימה ונינוחה. כל בדי ה-PUL בהם אנו משתמשים בבייבי קואלה חיתולים רב פעמיים, הם בעלי תו תקן OEKO TEX 100 ועברו בדיקות מעבדה ובעלי אישור CPC (תו תקן אמריקאי).

TPU ובד PUL ידידותי לסביבה

תהליך ייצור בד ה-PUL מתחיל בבד פוליאסטר אינטרלוק שמתחבר עם TPU (טרמופוליאסטיק פוליאוריתן), זהו בעצם פלסטיק דקיק מאוד בעל כושר מתיחה. שני החלקים הללו יחד מתחברים לבד אחד באמצעות שילוב של חום, לחץ והדבקה. בעבר נהגו להשתמש בחומרים על בסיס דבקים שהזיקו לאיכות הסביבה או לעובדים אשר הכינו את הבד. היום השיטות השתכללו ותהליך ייצור הבד אינו מזיק ונחשב ידידותי לסביבה.

בדי ה-PUL בהם אנו משתמשים בחיתולי בייבי קואלה עשויים 73% פוליאסטר ו-27% פוליאוריתן.

יתרונותיו של PUL

הדבר החשוב ביותר בבד PUL הוא העמידות למים מכיוון אחד ומהכיוון השני הבד נושם. כשאנחנו אומרים "נושם", אין הכוונה לכך שאם תשימו את הבד על הפה תצליחו לנשום דרכו, אלא היכולת של הבד לשחרר חום ואדי מים דרכו ובכך לשמור על טמפרטורה נוחה ויובש בתוך החיתול.

את ה-PUL שלנו בחרנו גם בשל גמישותו וזאת כדי ליצור את ההתאמה המושלמת עבור תינוקכם ואת הנוחות המירבית במהלך החתלה. הבד רך ונעים למגע.

פוסטים נוספים

×